Granit siemianowice

  Granit

  Granit to kamień budowlany o obszernych walorach estetycznych i jako taki jest uniwersalnie używany w budownictwie. W przeróżnych postaciach pod względem monumentalności a przy tym kształtu, posługuje jako towar do konstrukcji oraz dekoracyjny. Cechuje się łatwością cięcia a przy tym polerowania, a także niezmiernie sporą trwałością. 
  Najistotniejszym zastosowaniem granitu jest usługiwanie jako artykuł budowlany, zarówno w budownictwie, jak i użytkowanej powszechnie budowie elementów typu płyty, nagrobki. Zastosowanie kamienia przebiega także w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień wykorzystywany jest do pokrycia powierzchni toru.
  Kamień istnieje w mnóstwie wersji a przy tym odmian. Jest niezmienny na działalność kwasów a także trudne warunki środowiskowe, co daje mu sławę oraz decyduje o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę klientów i w dowolnym zastosowaniu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
  Kamień jest zwyczajną skałą magmową. Jego barwy to jasnoszara, szara, ciemnoszara, pokrewna bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.


  Możliwość komentowania jest wyłączona.

  sitemap