przydomowe oczyszczalnie ścieków dofinansowanie

  Oczyszczanie ścieków przy Twoim domu

  Wiele osób chce zdecydować się na zainstalowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to ekologiczny, bezpieczny i wygodny sposób, jednak ma oczywiście swoje wady. Głównie należy do nich cena.
  Nie każdego stać na taką inwestycję, pomimo że oczyszczalnia jest tania w eksploatacji i koszty zwracają się wraz z użytkowaniem. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z tego pomysłu i szukać innego sposobu oczyszczania naszych domowych ścieków. W wypadku takich obiektów jak przydomowe oczyszczalnie ścieków dofinansowanie może być niezbędne. Na szczęście, możemy się o nie zwrócić do gminy lub funduszy Unii Europejskiej. Inną drogą uzyskania środków są preferencyjne kredyty i pożyczki na ten cel. Szczegółowe informacje na temat wymagań formalnych i przebiegu całej procedury możemy znaleźć na stronie internetowej programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  Jako że przydomowe oczyszczalnie ścieków są przyjazne dla środowiska naturalnego, możemy szukać wsparcia finansowego, w realizacji takiej inwestycji. Warto pamiętać, że nie musimy rezygnować z naszych planów, tylko ze względu na niewystarczające środki finansowe.

     Możliwość komentowania jest wyłączona.

  sitemap